Biedna Polska « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

Biedna Polska

         Tak!, nie mamy już Polski – mamy nadal dwie Polski! Społeczeństwo podzieliło się. Minione pięć lat to był okres walki o władzę. Jarosław Kaczyński nie pełniący żadnej władzy, a będący tylko prezesem swojego licznego PiS-u oraz członkiem Sejmu przejął poniekąd ster rządzenia. Towarzyszył mu w tym Andrzej Duda. I te pięć minionych lat należało do ich frakcji. Druga część społeczeństwa znalazła się na marginesie płynących lat. Nie liczyła się.

         Ostatnie dni były pełne emocji i napięcia. Ja, jak wielu innych, czekałem na sukces Rafała Trzaskowskiego. Na razie jeszcze nie wiemy kto zostanie prezydentem – różnica między Dudą a Trzaskowskim to tylko 0,6 procenta. Ale za chwilę dowiemy się kto przejmie ster.

Nie ma co pomstować – naród wybiera, to naród ma. Vox populi, vox dei! Dziesięciolecie władzy Prezesa Kaczyńskiego albo przejdzie do historii, albo będzie kontynuowane.

Sęk w tym, że nadal zostaniemy podzieleni jako społeczeństwo. Tu są oni, a tam my! Trzeba będzie ten podział znosić.

Da się tak żyć? Zapewne tak! Ale to już będzie inna albo ta sama co dotychczas Polska. I tak dobrze, że będzie… A resztę podsumuje historia.

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP