Buchalteria wydawnicza « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

Buchalteria wydawnicza

Jak już tu niedawno pisałem, wydałem do teraz 37 książek. To trwa do teraz 44 lat – od 1975 roku (już wcześniej drukowałem w prasie literackiej). Były to książki mniej lub bardziej ważne, ale w zasadzie żadnej nie żałuję. Za moją najważniejszą książkę poetycką uważam tom wierszy Ja, Faust. Co do książek niepoetyckich najistotniejsza chyb była i jest moja monografia Państwowego Instytutu Wydawniczego (PIW) oraz opasły tom Laurowo i jasno. Poeci Nobla. Antologia.

         Bynajmniej posród wszystkich książek nie dominowała poezja – tych tomików jest obecnie 17-ście. Wynika z tego, że pozostałych 20 książek dominuje (ale, jak widzicie, nieznacznie).

         Teraz chcę wymienić wydawców, u których książki wydałem. Były to następujące oficyny: Instytut Wydawniczy PAX (Warszawa), Wydawnictwo Literackie (Kraków), Państwowy Instytut Wydawniczy (Warszawa), Krajowa Agencja Wydawnicza (Warszawa), Biblioteka im. Raczyńskich (Poznań), Nasza Księgarnia (Warszawa), Dom Wydawniczy Jota (Warszawa), Wydawnictwo Bohdan Wrocławski (Warszawa), Prowincjonalna Oficyna Wydawnicza (Warszawa), Oficyna STON 2 (Kielce), Galicyjska Oficyna Wydawnicza (Rzeszów), Wydawnictwo Nowy Świat (Warszawa), Wydawnictwo Adam Marszałek (Toruń), Zaułek Wydawniczy Pomyłka (Szczecin), Wydawnictwo Forma (Szczecin).

         Jak widzicie byli to różni wydawcy. Od bardzo znanych po mniej znanych. Najwięcej książek wydałem we wspomnianej toruńskiej oficynie Adama Marszałka, z którą nadal jestem związany.

         Po co to wszystko piszę? Ano „remanent” robię. Trzeba po sobie zostawić coś w rodzaju bibliografii. Zresztą w komputerze mam to wszystko uporządkowane ze szczegółami.

No! I to by było na tyle mojej „buchalterii” wydawniczej.

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP