Chwalipięta « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

Chwalipięta

Chwaliłem już się ze trzy miesiące temu na tym blogu wydaniem mojego tomu wierszy Ja, Faust (2008) w wersji rosyjskojęzycznej, w przekładzie Wiery Winogorowej. Teraz chcę się pochwalić, że 18 września w Petersburgu, w Salonie Staraja Wiena, odbył się wieczór poezji polskiej. M.in. czytane były wiersze Krzysztofa Gąsiorowskiego, Ryszarda Ulickiego i Marka Wawrzkiewicza. Moim faustom poświęcono osobną część wieczoru. Obecny na spotkaniu był m.in. konsul polski w Petersburgu, co by znaczyło, że tam jakąś wagę przywiązuje się do promocji naszej kultury.

Tłumaczka poinformowała mnie także, że 30 października, na południu Francji, w mieście Aix-en-Provence (rzut beretem od Marsylii), gdzie mieści się siedziba Stowarzyszenia Franko-Europejskiej Literatury (AFEL), odbędzie się kolejna promocja mojego tomu (w.w. Stowarzyszenie jest wydawcą tej książki).

No? Czy to nie miłe? Przynajmniej dla autora… Gdybyście czasami przemierzali wtedy Prowansję, to wpadnijcie 🙂

Poniżej podaję trzy linki, pod którymi można zobaczyć i przeczytać szczegóły… Załączam też mapkę (kliknij w nią, żeby powiększyć), jak dojechać do Aix-en-Provence :):):)

http://www.old-spb.ru/vecher-sto-semdesyat-devyatii-anonsvecher-polskoi-poezii-leshek-zhulinskii-ya-faust.html
http://www.cogita.ru/cogita/polskii-peterburg/sovremennost/venskii-vecher-i-polskii-sentyabr
http://www.cogita.ru/polskii-peterburg/intervyu/polskaya-literatura-bogata-i-raznoobrazna

carte-provence

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP