Dekalog lowelasa « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

Dekalog lowelasa

Przykazanie pierwsze: najlepiej być lowelasem bez rodziny – wtedy hulaj dusza!

Przykazanie drugie: lowelas powinien jeździć mercedesem lub jaguarem, a nie syrenką czy trabantem. A – nie daj Bóg – tramwajem. Taksówka zawsze dozwolona. Ewentualnie mercedes pożyczony od kolegi.

Przykazanie trzecie: lowelas to mężczyzna elegancki… Zawsze dobrze i stosownie ubrany; uprzejmy, pełen humoru i posiadający dar uwodzenia kobiet (zwłaszcza zasobnych).

Przykazanie czwarte: lowelas musi umieć zaimponować kobiecie. Na przykład niechaj „przypadkiem”, gdy będą w kawiarni, wypadną mu z portfela trzy złote karty kredytowe.

Przykazanie piąte: patrzenie kobiecie w oczy i delikatne głaskanie ją po dłoni to oczywista powinność lowelasa. Obowiązkowa! Skuteczna!

Przykazanie szóste: wieść się niesie, że lowelas jest fantastycznym kochankiem. Ale niech tym się nie chwali. Nowa zdobycz i tak wszystkiego dowie się od koleżanek.

Przykazanie siódme: lowelas musi być oczytany, dowcipny (w elegancki sposób) no i „światowy”. Zaproponowanie wyjazdu do Paryża lub na Majorkę to pokonanie ostatnich wahań kobiety.

Przykazanie ósme: lowelas powinien pamiętać, że kobieta chce pójść do kina, na potańcówkę lub do sklepu z ciuchami. Niechaj jej w tym entuzjastycznie towarzyszy, zamiast palić przed sklepem papierosa.

Przykazanie dziewiąte: gdyby – nie daj Bóg – kobieta zobaczyła na ulicy lowelasa z młodą kobietą, on na pewno przedstawi ją jako swoją młodszą siostrę.

Przykazanie dziesiąte: trudny jest żywot lowelasa! Ale czego nie robi się dla kobiet? Taka praca!

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP