LGBT « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

LGBT

LGBT to skrót, który coraz częściej słyszę w rozmaitych mediach.

LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – skrót odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnycch i transpłciowych.

Krew mnie zalewa! Szlag mnie trafia!

Wiadomo od stuleci, że ludzie mają różne preferencje seksualne. No więc niech – do diabła – mają! Jest to w sumie populacja niewielka, ale traktowana niczym zaraza. A przecież osoby biseksualne bywają często osobami twórczymi – od literatury począwszy, a na wynalazkach skończywszy.

My nie musimy ich orientacji przyklaskiwać, bo też nic nam do tego. Jednak tolerancja wobec rozmaitych zjawisk i preferencji powinna być czymś normalnym. Ja nie odwracam się plecami do tych, którzy mają inne inklinacje. Tymczasem społeczeństwo polskie bardziej akceptuje alkoholików niż na przykład osoby o innej orientacji seksualnej.

Dziwny zaścianek! Dziwne fochy!

I na dodatek Prezydent Andrzej Duda wygłosił swoje oburzenie kwestią LGBT. Tymczasem Prezydent nie jest od tego, by wychowywać i bronić społeczeństwo przeciw osobom o innej orientacji. Mógłby przynajmniej milczeć. I w końcu milczeć przestanie – oby jak najszybciej. Wtedy dopiero może zrozumie, że nie warto było dzielić ludzi na lepszych i gorszych.

Polska stała się krajem skłóconym i podzielonym. Prezydent Andrzej Duda przede wszystkim tym powinien się zająć. Jeśli jest moralizatorem, to mimo tego jednak niechaj sobie daruje własną „katechizację” społeczeństwa. Niechaj społeczeństwo konsoliduje, a nie poucza niczym Ojciec Narodu.

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP