Moi wydawcy « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

Moi wydawcy

Jak już tu niedawno pisałem, wydałem do tej pory 36 książek. To trwało latami – od 1975 roku. Ale w prasie zacząłem drukować już w roku 1971 – to była kilkuletnia „przygrywka” wchodzenia do literatury.

         Teraz chcę wymienić wydawców, u których książki wydałem. Były to następujące oficyny: Instytut Wydawniczy PAX (Warszawa), Wydawnictwo Literackie (Kraków), Państwowy Instytut Wydawniczy (Warszawa), Krajowa Agencja Wydawnicza (Warszawa), Biblioteka im. Raczyńskich (Poznań), Nasza Księgarnia (Warszawa), Dom Wydawniczy Jota (Warszawa), Wydawnictwo Bohdan Wrocławski (Warszawa), Prowincjonalna Oficyna Wydawnicza (Warszawa), Oficyna STON 2 (Kielce), Galicyjska Oficyna Wydawnicza (Rzeszów), Wydawnictwo Nowy Świat (Warszawa), Wydawnictwo Adam Marszałek (Toruń), Zaułek Wydawniczy Pomyłka (Szczecin), Wydawnictwo Forma (Szczecin).

         Jak widzicie byli to różni wydawcy. Od bardzo znanych po mniej znanych. Najwięcej książek wydałem we wspomnianej toruńskiej oficynie Adama Marszałka.

         Po co to wszystko piszę? Ano „remanent” robię. Trzeba po sobie zostawić coś w rodzaju bibliografii. Zresztą w komputerze mam to wszystko uporządkowane ze szczegółami. No! I to by było na tyle mojej „buchalterii” wydawniczej.

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP