Mój życiorys książkowy « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

Mój życiorys książkowy

Tak sobie niedawno rozmyślałem nad moim dorobkiem literackim.

         Oczywiście wiecznie recenzowałem tomiki książkowe i do dzisiaj nieustannie to robię (choć, rzecz jasna, nie jestem w stanie wszystkiego ogarnąć).

         A lata sobie płynęły i płynęły…

         Teraz wszystko to przejrzałem i aż za głowę się złapałem, bo przez te lata całe współpracowałem z wieloma instytutami.

         Nie wierzycie? No to zobaczcie: Instytut Wydawniczy PAX, Krajowa Agencja Wydawnicza, Wydawnictwo Literackie, Biblioteka Raczyński, Wydawnictwo Wyrwa-Krzyżański, Nasza Księgarnia, Wydawnictwo JOTA, Wydawnictwo Bohdan Wrocławski, Polska Oficyna Wydawnicza, Wydawnictwo Łódzkie, Wydawnictwo STON-2, Galicyjska Oficyna Bochnia, Wydawnictwo Nowy Świat, Wydawnictwo Adam Marszałek, Zaułek Wydawniczy „Pomyłka” oraz Wydawnictwo Forma.

         Jak ja się do tego dobrałem? Ano samo przyszło: zaraz po skończeniu polonistyki na Warszawskim Uniwersytecie znalazłem pracę w Ludowej Spółdzielni Wydawniczej, która już od dawna istniała.

         No i tak powoli przeskakiwałem z wydawnictwa na wydawnictwo. Teraz już od sporego czasu jestem emerytem. To oczywiście daje mi to, co sam chcę.

         Na szczęście stale dostaję tomiki poetyckie od autorów i wydawców. Oczywiście przebieram w tych książkach, bo przecież nie wszystkie mnie zachwycają.

         Nie uwierzycie: komputer włączam o godzinie szóstej rano. I z dnia na dzień piszę recenzje do kilku portali.

         A niby po co? – zapytacie. A po to, że to jest racja mojego istnienia literackiego. Gdybym zatrzasnął moje drzwi „emerytalne”, to bym po prostu przestał istnieć i dla siebie, i dla Was.

         No więc umówmy się: ja będę pisać tak jak zawsze pisałem, a Wy może czasami do moich wpisów zaglądniecie i je zaakceptujecie.

         Więcej niczego innego mnie potrzebuję!

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP