Ojejku, chwalą mnie… « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

Ojejku, chwalą mnie…

Stare powiedzonko mówi: jak się sam nie pochwalisz, możesz się czuć jak opluty. Więc zaraz będę się chwalił. Rzadko to robię, bo i powodów ku temu nie mam zbyt częstych, ale tym razem jestem po prostu zadowolony.

Otóż w Radiu Zachód Pani Redaktor Izabela Patek oraz Beata P. Klary zrobiły 10-minutową audycję poświęconą mojemu ostatniemu zbiorowi wierszy Totamea (Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”). Bardzo pięknie to obu Paniom wyszło…

Przede wszystkim Beata bardzo celnie odczytała intencje i zawiłości mojego tomiku, a przecież nie zawsze się zdarza, że autor zadowolony jest z interpretacji, z recenzji itd. Często, nawet jeśli pochwalne, to ślizgają się po powierzchni. Tu było inaczej. Ponadto niezwykle zgrabnie w rozmowę o wierszach zostały wplecione informacje o mnie, jakaś opowieść o mojej drodze twórczej. Cieszę się też, że zwrócono uwagę na poziom edytorski tej książki – ta atencja należy się wydawcy. I że podkreślony został wspaniały wkład Pani Teresy Babińskiej – artystki-ilustratorki. Jej robota podciągnęła te wiersze w górę.

No więc cudnie, cudnie było mi tego wszystkiego słuchać. Jeszcze ze dwie takie audycje i wpadnę w glorię, zarozumialstwo i narcyzm. Cała nadzieja w tym, że nas, poetów, życie nie rozpieszcza, więc że jednak w mojej szarej codzienności żadna eksplozja nie nastąpi.

A poniżej podaję link witryny, na której jest obszerna zapowiedź tej audycji. I można ją z tej witryny odsłuchać. No, sami zobaczcie, czy nie mam racji wychwalając obie Panie i ten pean z podziękowaniami im śląc…

http://www.zachod.pl/radio-zachod/audycje/ksiazki/totamea/

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP