„Rozmowa” « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

„Rozmowa”

W Zaułku Wydawniczym „Pomyłka” ukazała się moja 29. książka. No, nie tyle moja, co nasza. Jej tytuł to Rozmowa – i rzeczywiście jest to rozmowa dwóch autorów: Cezarego Sikorskiego i Leszka Żulińskiego. Książka jest drugim tomem cyklu Esej. Słowo. Rozmowa; tom pierwszy to było Przywracanie, wracanie Artura D. Liskowackiego. Seria oczywiście będzie kontynuowana.

Pisaliśmy tę książkę – Czarek i ja – przez co najmniej pół roku. Pisaliśmy ją dzień po dniu. Rozmawiamy w niej o naszych wczesnych i późniejszych doświadczeniach, o meandrach życia, o tym jak hartowała (lub rozhartowywała) się „nasza stal”, o literaturze, o naszym pisaniu i o przyszłości całej tej biocenozy i panoramy literackiej, w jakiej się wychowaliśmy i jaka otacza nas dzisiaj. Spory kontekst filozoficzny towarzyszy tej dyspucie. Myślę, że będącej dokumentem naszego czasu, ale i polemiką wokół wielu spraw. Są momenty, tzn. niejednokrotnie kłócimy się, ale to – moim zdaniem – wyszło książce na dobre. Wydrukowało się tego ponad trzysta stron… Dla mnie osobiście to książka z wielu powodów ważna.

Dziękuję Czarkowi Sikorskiemu, że miał do mnie cierpliwość i że jako rozmówca i wydawca spisał się wspaniale (próbowałem go doganiać, ale to nie było łatwe). Dziękuję także Andrzejowi Wołosewiczowi, który napisał znakomity wstęp do tej książki. Dziękuję Janowi Kurowickiemu, Arturowi Liskowackiemu i Markowi Wawrzkiewiczowi, że zgodzili się na napisanie rekomendacji książki, które umieściliśmy na plecach okładki…

Może niektórzy z Was znają już klimaty, jakie tam rozsiewamy, bo fragmenty książki były publikowane na łamach pism „Autograf” i „Migotania”.

A teraz, jak zawsze, reszta „w rękach” recepcji i emocjach potencjalnych czytelników. Książkę najprościej jest kupić poprzez witrynę Zaułka, wchodząc pod link: http://www.zaulekpomylka.pl/Kiosk-ab0-14.html lub pisząc w tej sprawie maila na adres zaulekpomylka@gmail.com

Rozmowa

(kliknij, aby powiększyć)

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP