Salon Literacki « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

Salon Literacki

Zajrzyjcie, proszę, pod link http://salonliteracki.pl  Tam nowa odsłona portalu Salon Literacki prowadzonego przez Dorotę Ryst i Sławomira Płatka. Portal istnieje już od długiego czasu, zapewne znany jest wielu literackim internautom. Ja czuję się z tą witryną zaprzyjaźniony. Choć miałem do niej zawsze pretensje, że jest ona „leniwa”. Tzn. nowe teksty pojawiały się na niej ospale. Najżwawiej Salon spisywał się w komunikatach dotyczących konkursów literackich.

Teraz nastąpiło spore ożywienia. Powstały nowe rubryki, nowe pod-linki, nowa przestrzeń informacyjna. Najbardziej chyba rzuca się w oczy pakiet stałych felietonów, których autorami są: Malina Barcikowska, Czesław Markiewicz, Sławomir Płatek, Janusz Radwański, Radosław Wiśniewski i Leszek Żuliński.

Salon będzie miesięcznikiem. To znaczy: te felietony i większe materiały będą zmieniane raz na miesiąc, a więc pakiet nowości będzie się pojawiał jednak częściej niż w poprzedniej wersji witryny. Oprócz tego sporo pomniejszych drobiazgów tu zastaniecie. Nie mam wątpliwości, że będzie bardziej żwawo i interesująco. I nie muszę chyba dodawać, że informacje o konkursach nadal będą częste i „na bieżąco”.

Mój felieton nosi nazwę Wspomnienia tetryka. Tak niekorzystnie dla mnie się składa, że jestem w wieku przewyższającym średnią Waszego wieku. Postanowiłem więc opisać życie literackie z okresu mojej młodości, czyli z czasów komuny. Słusznie minionej, co nie znaczy, że ubogiej literacko. Oj, działo się, działo, a pewne sprawy i zjawiska wyglądały nawet lepiej niż dzisiaj. W każdym razie tematów mi nie zabraknie i mam nadzieję Was nie zanudzić.

No więc życzmy Salonowi dobrej, drugiej młodości, wysokiej frekwencji i niskiego poziomu nudy. Pamiętajcie też, że Salon wydaje tomiki poetyckie. Rok 2014 był dla portalu wyjątkowo obfity w tej działalności. Jak traficie w gust Doroty i Sławka – to debiut staje się realny. Powodzenia!

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP