Sukces Zaułka « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

Sukces Zaułka

Uff! Minął trzydniowy mój maraton, czyli spotkania poświęcone Piotrowi Kuncewiczowi, Jurkowi Leszinowi-Koperskiemu, no i wspólny wieczorek mój z Teresą Rudowicz w ZLP.

Na dodatek 17 maja byłem na Targach Książki. Po wielu latach zostały one przeniesione z Pałacu Kultury na Stadion Narodowy i myślę, że to zmiana ciekawa, która zostanie zaakceptowana przez publiczność.

Byłem na Stadionie m.in. na uroczystości rozdania nagród 53. Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Książki Roku 2012. To nagrody edytorskie – dla wydawców, a ich już ponad półwieczna tradycja budzi szacunek.

Stało się w tym roku coś bardzo wyjątkowego i ciekawego. Otóż w kategorii literatury pięknej nagrody głównej nie przyznano, natomiast cztery książki otrzymały wyróżnienia. I tu sensacja: jedynym beneficjentem tej decyzji Jury był szczeciński Zaułek Poetycki „Pomyłka”, bowiem te cztery wyróżnione książki to tomiki poetyckie przez Zaułek wydane: Barbary Janas-Dudek, Małgorzaty Południak, Teresy Rudowicz i Oli Słowik. Tak więc Zaułek „zgarnął pulę”. Niesłychane!

Opłacił się trud Cezarego Sikorskiego, który postawił na pieczołowitość i urodę wydawanych przez siebie tomików. Oficyna istnieje dopiero od trzech lat, co szczególnie ten sukces pomnaża.

Gratuluję wydawcy, a że sam się z nim związałem, to tym bardziej się cieszę. On ma bingo i my, jego autorzy, ogromną satysfakcję. A poza tym w jakimś sensie wygrała poezja. To też ważne!

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP