ZLP – powtórka z rozrywki « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

ZLP – powtórka z rozrywki

Dzisiaj, w sobotę, mieliśmy powtórkę z rozrywki, tzn. drugą turę zjazdu oddziału warszawskiego ZLP, który miał miejsce 14 marca br. i o którym tutaj pisałem. Prezesem oddziału został wtedy Miłosz Kamil Manasterski. Post factum okazało się, że komisja skrutacyjna popełniła jakieś błędy i dlatego dzisiaj mieliśmy „powtórkę z rozrywki”. Frekwencja – jak i poprzednio – była niska, ale jednak ciut liczebniejsza. Powtórzono wybory. Tym razem wygrała je Aldona Borowicz i to ostatecznie ona na kolejne cztery lata zostanie prezesem oddziału warszawskiego ZLP. W pewnym stopniu zmienił się też skład członków warszawskiego zarządu.

Zebranie nie było sympatyczne. Bardzo władzę w oddziale chcieli przejąć Miłosz Kamil Monasterski i Juliusz Erazm Bolek. Czuli się już wygranymi w tej konkurencji. Po ogłoszeniu wyniku dzisiejszych wyborów ostentacyjnie opuścili salę.

Tak czy owak sprawa wydaje się rozstrzygnięta.

A jak potoczy się bieżąca kadencja – to się okaże. Mnie osobiście satysfakcjonuje ten nowy wybór i życzę nowemu zarządowi pod buławą Aldony sukcesów i dobrej, udanej kadencji.

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP