Znowu Kalisz! « Poezja, krytyka, kultura Leszek Żuliński
 

Znowu Kalisz!

Znowu jadę do Kalisza! Tam od dzisiaj do niedzieli (14-16.XI.) odbędzie się już IV edycja Festiwalu im. Wandy Karczewskiej. Program bardzo bogaty, pomysłowy. Spotkania autorskie, prezentacje nowych książek, dyskusje, turniej jednego wiersza… No i jak wiadomo życie kuluarowe nie mniej ważne niż program oficjalny.

Z okazji festiwalu wychodzi już trzecia książka Wandy Karczewskiej. To ważne, bo patronka imprezy jest sukcesywnie „ocalana od zapomnienia”. Co poza tym? Otóż w tym roku prezentować się będzie środowisko gorzowskie, a poza tym o swoich nowych, tegorocznych książkach będzie mówić spora garść autorów. Zaprezentuje się także gdańska grupa Nowy Bruk. Poza tym wysłuchamy wierszy Sylvii Plath i Rafała Wojaczka. Wojciech Kass przypomni nam Konstantego I. Gałczyńskiego; będzie trochę teatru i trochę muzyki. No i ciekawy eksperyment: rozpisano wśród młodzieży kaliskiej konkurs na nakręcenie kamerami impresji zainspirowanych wybranymi wierszami – będziemy to oglądać, zostaną przyznane nagrody… Nie zabraknie też – jak co roku – wystawy malarskiej. I jeszcze jedno ważne wydarzenie. Pani red. Anna Tabaka będzie miała „wykład kaliski”. A trzeba Wam wiedzieć, że to wielka znawczyni historii Kalisza (podobnie jak Teresa Rudowicz), zaś historia tego miasta jest tak bogata i ciekawa, że nie po raz pierwszy będę słuchać Pani Ani z wypiekami na twarzy. Nie zabraknie też trochę teatru.

Zajrzyjcie w poniższy plakacik; powiększcie go, to zobaczycie, jakie to będą ciekawe i wypełnione zdarzeniami trzy dni.

Tak, po raz setny piszę na swoim blogu o tym, co się w Kaliszu dzieje, ile tam imprez, jaka piękna aura, jaka energetyczność. A miasto? Jedno z piękniejszych w Polsce. I z taką pieczęcią literacką, że pozazdrościć. No więc teraz mi zazdrośćcie 🙂

Kalisz 14-16.11.2014

(kliknij, żeby powiększyć)

BLOG

 

Copyright © 2006-2019 www.zulinski.pl
Strona oparta na WP